Jak efektivně jíst ryby

23. dubna 2012 v 11:38 | Guizmo Mallarmé |  Píše
Oblíbený všeobecný názor na ryby, že smrdí bahnem a mají moc kostí, je samozřejmě velmi subjektivní. Nikdy jsem z ryby bahno necítila a proč dovážet rybu z vietnamu, jen proto že nemá kosti, když nám v každém rybníčku plave tolikero různých a chutných ryb?

Ryby mají kosti, je jasný, že musí mít kosti, nejsou jen rosolovitý kus čehosi. I ryby, ze kterých je uděláno file měly kosti. I rybí prsty měly kosti, nebo aspoň ten rybí kousek z nich měl kosti. Je hloupé něco přestat jíst kvůli pohodlnosti, když to vlastně jde udělat tak jednoduše.

Jak tedy jíst ryby?


Představme si na okamžik nejčastěji konzumovaný pokrm z ryby: Vánočního kapra. Leží nám z ryby na talíři kousek jejího hrudního koše, obalený v těstíčku a usmažený.
Nastává otázka: Co teď?

Etiketa nařizuje popadnout příbor, ale nemusí to být nutně nejlepší možnost.

Můj oblíbený postup, kdy sloupnu smažené těstíčko a překrojím rybu vejpůl. Odhalím tak velké kosti, které odstraním a nechám na kraji talíře. Zbývá nám tedy maso s kostmi drobnějšími.
Spěch není na místě, abychom se vyhnuli spolknutí kostičky, oždibujeme rybu po drobných kouscích, kosti kapra většinou nejsou menší než dva centimetry, takže kousek, kde spolehlivě odhalím kůstku prohlédnu, potencionálního nepřítele vytáhnu a pak rybu žvýkám. Nemusím ani nijak zvlášť dlouho.
Tímto postupem dokonce zamezím neestetickému vytahování kůstek z úst během večeře.

Samozřejmě, že s trochou cviku, lze toto provádět i s příborem.
Jde o to, konzumovat dostatečně malé kousky.

Tak ^^ jeden obyčejný návod


 


Komentáře

1 nat nat | Web | 23. dubna 2012 v 17:13 | Reagovat

Akurát dnes sme mali na obed pstruha (neviem, či sa to tak povie aj po česky). Jedla som ho pekne rukami, neviem, príde mi to po prvé najbezpečnejšie, po druhé najrýchlejšie. Ten zápach bahna, ktorý niektorí ľudia cítia, je podľa  mňa spôsobený prirodzenou vôňou/zápachom ryby. Je to asi úplne normálne :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama