Loutkáři a ovečky

2. října 2012 v 10:49 | Guizmo Mallarmé |  Žiju
Včera jsem se spolubydlou sledovala jakýsi takýsi film, a mohu říct, že "mi to nedalo spát." Protože ona by mne mohla snadno nařknout z toho, že jsem spala jako zabitá. Stejně se nejlépe vstává, až když ona odchází do školy.

Otázkou kterou se chci zabývat je ale to, jestli jsem/nejsem/jste/nejste závislá/lí na internetových přátelích.
(Ano, viděla jsem Místnost sebevrahů.)

Jakožto blogeři a blogerky, pochybuji, že sem zavítá někdo kdo jím není, jistě trávíte na interentu docela velké množství času, že? A nejlépe se tráví s někým, jak zřejmé...
Zapomínáme ovšem na to, že internet je královstvím loutkařů, hráčů a lidí kteří, ač mladší nebo o málo starší než my, mohou docela snadno vládnout naším citům a to jen proto, že prostě je to baví.
Nejsou to násilníci, kteří po nás budou chtít nahé fotografie, nebo jiná data, peníze nebo třeba budou chtít našeho milého počítače zavirovat.
Jsou to lidé, kteří prostě ovládají své malé milované ovečky, rozhazují sítě a intrikaří mezi nimi. Potkávají se s nimi a tvoří si tím jakýsi svůj vlastní fanklub.

Nechci ukazovat na konkrétní lidi, jen o tom prostě stále přemýšlím a jelikož si tímto blogem zálohuji své poznatky, stejně jako fotografie a obrázky.

Hlavně se mi to motá hlavou proto, že již několikerý týden jsem přes všední dny bez internetu a bez počítače, tedy zjišťuji, že mé většinové telefonové internetové aktivity jsou kontrolování svého blogu - což je akce nenáročná protože se nic neděje, nikdo nekomentuje, takže se i zbavuji své drobné závislosti na neustálém kontrolování hlavní strany - a občasné konverzování na facebooku (,který mi již několikerý den nefunguje.)

Usuzuji tedy, že ač velmi náchylná k tomu stát se ovečkou, jí tedy nejsem.
Nebo tedy ano? Jste ovečkou? Jste loutkářem?
Máte podobný pocit, nebo vám přijde na internetu děsivější jiná věc?
 


Komentáře

1 jezinka jezinka | Web | 2. října 2012 v 11:04 | Reagovat

Řekla bych-ani ovečka,ani loutkář-spíš pozorovatel.Tím nechci říci, že se mne něco nedotýká a nepřemýšlím nad tím - ale věk ti dá nadhled.Je mi líto loutkářů. když se vedení nepovede a hra stojí za prdlačku- to musí být trauma. :D Je mi líto oveček- nemít vlastní názor a neznat svoji cenu- je na pováženou. :-)

2 chimee chimee | Web | 2. října 2012 v 11:14 | Reagovat

Po dlouhý době vidim zajímavej blog. :)
Ke tvý otázce - zatim se mi snad daří internetovým loutkařům vyhýbat, i když asi ne úplně. Osobně znám člověka, který si za svůj krátký život dokázal ze sebe vytvořit jakýsi kult, což zasahuje samozřejmě i do světa internetu. A je to přesně jak říkáš - intriky, přetvářka atd. Já se tomuhle člověku snažim co nejvíc vyhýbat, už kvůli mýmu psychickýmu zdraví a jeho fyzickýmu. Ale štvou mě ty lidi, občas i moji kamarádi, kteří mu to prostě žerou, a do toho fanklubu se dobrovolně přidávaj..
Jéžiš, promin za dlouhej koment :D

3 Màiri Johnson Màiri Johnson | Web | 2. října 2012 v 15:00 | Reagovat

V dnešní lidé se nechávají stále zmanipulovat. A ti, co si stojí za svými názory buď tahají právě za nitky nebo je lidi nemají rádi. Poslední dobou se mi i zdá, že lidi těmi ovečkami chtějí být, že opravdu svůj vlastní názor nemají. Já tedy se snažím za svým názorem stát, ať už na internetu nebo ve skutečnosti a jsem schopna se kvůli němu i pohádat. "Loutkařství" ani nevedu a jsem nerada, když se mi někdo do těch nitek i přes to zamotá a papouškuje vše po mně... Jinak ten film může být zajímavý, určitě se na něj podívám. :)

4 Thar Thar | Web | 2. října 2012 v 18:27 | Reagovat

Suicide room je dobrý film ^^ Je tam dosť nezrovnalostí, ale inak je dobrý.
No a ... myslím, že som tak trochu "loutkař". Je to podvedomé, a snažím sa to obmedzovať, eh. Mám ale aj jednu, hmm, ovečku, ktorá sa dobrovoľne obmotala mojimi nitkami. Ale tu si už moc pripadám ako moc veľká sviňa, tak jej pekne hovorím, nech sa krotí :'D Hold, zlí ľudia sú na internete :D

5 Guizmo Guizmo | 2. října 2012 v 19:43 | Reagovat

Zajímavé názory :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama