Synchronicita

15. března 2016 v 12:51 | Guizmo |  Žiju
Ten den bylo horko, muselo být, protože byl horký červenec. Lidé si zvykali na to, že jsou obyvateli novorozené České Republiky, tehdy v roce 1993. Bylo to letiště pro práškovací letadla a oranžovočervená Škoda 120. V rádiu frčelo Roxxete a MJ.

On měl slámově zlaté vlasy, koženou bundu a tu červenooranžovou Škodu 120. Poslouchal Visací zámek a americké a britské odpalovačky. Ten rok měl být na vojně, ale zlomil si nohu a v dubnu přijel domů.
Ona měla dlouhé černé vlasy a líbila se jí jeho černá kožená bunda. Byla průser za průserem a zatím jí to procházelo.

Její matka byla zdravotní sestra, zamilovala se do jednoho z pacientů. A jednou když vyhrála Slavie bylo třeba to oslavit...

Jeho pra... pra babičku svedly oči francouze co procházel kolem jejich domu když táhli s Napoleonem na Slavkov.
Zatímco jeho otec má hluboké kořeny na chodsku.

Není to náhoda co je svedlo dohromady, ty dva v tom autě. Události které vedly k tomu, že se potkali se tvořily víc jak 500 let... nedá se tomu říkat náhoda, že někde existují ti dva co spolu sedí v autě a 500 let za nimi sedí další dva lidé někde a dělaj na sebe úplně stejně oči.

Nebo to je náhoda? Že ona tam jela s nejlepší kamardkou, která hlásila, jak má její soused krásnýho bratrance. A nakonec, když je oba dva ta kamarádka vypekla seděli spolu u stolu jak zmoklý slípky, pili pivo a kouřili jednu za druhou.

Ona věří na náhodu, já ne.
Není to náhoda, jsou to prostě souvislosti. Synchronicita.
Jeho matka ho pojmenovala naprostou náhodou po jejím bratrovi, rok před tím, než se ona vůbec narodila. Jen proto, že spolu její teta a jeho matka pracovaly a novopečená teta nemohla přestat mluvit o maličkém. No a tak nepojmenuju tak svého syna?
A o 18 let později se ti dva potkali na svatbě.

Hledání nadpřirozeného v přirozeném běhu zároveň nesouvisejících věcí.Takhle zpětně je to jenom rodokmen. Ale kdybychom před lety řekli co se stane, bylo by to něco nadpřirozeného.
Mrzí mne, že tahle Jungovská věc není přeložená do češtiny.Mimochodem, devět měsíců po tom červencovm dni ve Škodě 120, jsem se narodila já.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama